• פרופרטי365

ניהול נכסים והסיבות לשגשוג

מדוע משקיעים רבים ב-2019 מעדיפים שינהלו להם נכסים ?

יותר שוכרים יוצרים יותר משקיעים
יותר שוכרים יוצרים יותר משקיעים

נכון לכתיבת מאמר זה, ישנם אלפי נכסים, דירות , בתים ומשרדים של משקיעים הזקוקים לניהול נכסים בישראל . מאידך, אלפים אלו אומרים מעט מאוד בפני עצמם. למשל , כמה הזדמנויות יש לבעלי נכסים אלו? ובכן, הנתונים הללו במקביל מציגים נתונים גבוהים יותר של פוטנציאל שוכרים בארץ. מפתיע לא פחות כי - לפי אותו מקור – מעל 2000 שוכרים חדשים נכנסים לשוק מדי יום ביומו ומלווים על ידי חברות לניהול נכסים.


החדשות הטובות הן שאתה כבעל נכס בין אם אחד או כמה, לא צריך לדאוג לניהולם. יש דרך נוספת לנצל את אותו התהום המסיבית של היצע וביקוש: ניהול נכסים. מרבית משקיעי הנדל"ן המחזיקים ביותר ממספר נכסים ישכרו חברת ניהול שתעזור להם בעבודה הסיזיפית והקשה בדרך לאכלוס שוכרים הולמים.

למרות שיש משקיעים רבים שעושים זאת לבדם ומתמודדים עם כל הכרוך בניהול נכס לבד.


הנה מספר סיבות גם לבעלי נכסים ולאלו מכם שחושבים לרכוש נכס להשקעה יכול להיות רווחי ומנוהל על ידי חברה לניהול נכסים .


עסקי ניהול נכסים משגשגים בשוק של היום, בגלל ההיצע והביקוש להשקעה בנכס כהשקעה . אם חשבתם להשקיע בנכס וניהולו העתידי מטריד אתכם ... הביקוש לניהול נכס גובר, צובר מודעות ויוצר יותר משקיעים שמבינים שכל שעליהם לעשות הוא להשקיע בנכס ויש מי שידאג לנכסיו המוצעים להשכרה או רכישה .


הסיבות לגידול במשקיעים בנכסים:

1. מחירי השכירות ממשיכים לעלות ולעלות.

על פי נתונים שנאספו על ידי לשכת מפקד האוכלוסין בישראל, מחירי שכר הדירה עלו בהתמדה מאז תחילת שנות ה-2000 ללא תנודות משמעותיות. אפילו במהלך המיתון שהיה לפני שנים המחירים המשיכו לעלות בהתמדה מפאת הביקוש של משכירים.


2. עבור משקיעי נדל"ן, השכירות מהווה גורם סיכון קטן בהשקעה בגלל ההכנסה הפסיבית הקיימת בנכס להשכרה. כאשר משקיעי הנדל"ן החדשים והישנים מתרווחים למנף את הבטיחות הסטטיסטית של אסטרטגיית קנייה והחזקה, חברות ניהול נכסים מתרבות ולכן אתם כאן כמשקיעים צריכים לשים דגש חשוב בבחירת חברה לניהול נכסים. לא מדובר בהחלטה של מה בכך, אלא אחריות של ממש מוטלת על החברה הנבחרת כלפי הלקוחות שלה בכל תהליך הניהול .

כאמור הסוגיה הפסיבית ידועה לבעלי הנכסים ולאלו מכם המעוניינים להשקיע בנכס.
 הטיפ הבא עבורכם - מה המשמעות של משקיעי נדל"ן וחברות ניהול נכסים? ובכן, ככל שאנשים ימשיכו לבחור בשכירות בהשוואה לבעלות על בתים, הביקוש לנכסים להשכרה יגדל וככל שהמשקיעים ימלאו את הפער הזה, כך גם הביקוש לשירותי ניהול נכסים.
אנו שמחים על כל חברת ניהול נכסים שקמה ומעניקה שירות שחייב להיות לעילא ולעילא עבור בעלי הנכסים המבקשים וזקוקים לשירות זה. מאידך, חשוב שתבדקו קודם לפני שבוחרים חברה לניהול נכסים מהם התנאים ותהליכי הניהול ומהם כוללים לרבות באלו טכנולוגיות הם עושות שימוש על מנת שכולם יקבלו את השירות המקובל ובמקביל שירותי "חירום" בזמן אכן קיימים משום ששירות נלווה זה הוא כל כך חשוב - ובהרבה מקרים מונע מתקלות לא נעימות להפוך לארוכות ומסורבלות יותר ובתוך כך מונע פגיעה בתדמית הנכס ובעליו. 

בזמן שעסקי ניהול נכסים מציפים את השוק בהצלחה ישנה בעיה בולטת שמן הראוי שתשאלו ותבדקו קודם הבחירה בחברה. כלומר, האם מדובר במודל עסקי שמעניק שירותים 24/7 . האם המודל הוקם מניתוח מצבים של תקלות וקריאות של שוכרים על תקלות שמתרחשות בזמן השכרת הנכס לדוגמא: אם יש דליפת מים פתאומית בדירה, אם קורה משהו פתאומי ולא צפוי, זה כמעט תמיד נופל לטיפול של חברת הניהול.

(זו הסיבה שמשקיעי נדל"ן שוכרים את שירותי החברה ובעיקר מלבד מציאת שוכרים הולמים עבור נכסיהם ).


ובצדק. פירוש הדבר שחברת ניהול הנכסים צריכה להכיל צוותים אמינים ומקצועיים בסמוך לכל נכס מנוהל, דרך מהירה לתקשורת עם דיירים, המאוגדת במערכת ניהול מתקדמת מאחורי הקלעים.

כאמור, חברה לניהול נכסים שיורדת לפרטים הקטנים ומצמצת ליקויים בשירות תפעל באמצעות אוטומציות למשימות בנוסף לניהול הקונבנציונלי. כך היא משפרת ומייעלת את התקשורת בין כל הגורמים הקשורים לנכס.

מעולם לא היה זמן טוב יותר לניהול נכס בימינו.


רוצים לדעת עוד השאירו לנו פרטים בתיבה.


#ניהולנכסים

0 תגובות