• רעם ישראלי

לאחר מספר פניות שקיבלנו בנושא,הכנו לכם כמה טייפים איך להתמודד עם נזקקי מים? טיפים חשובים...

מאת:פרופרטי 365-מתקמים בניהול נכסים

אי אפשר להכחיש: נזקי מים הם בין הסיוטים הגדולים של חברות ניהול בתים תל אביב, כמו גם של הדיירים עצמם. לא רק שהנזילות יכולות לפגוע בערך הנכס, אלא שהן גם יכולות להוות סכנה בריאותית ובטיחותית חמורה. לכן עליכם לדעת כיצד להתמודד עם נזקי מים, ויפה שעה אחת קודם.

נזילות עקב רשלנות והזנחה

תפקידה של חברת ניהול בתים בתל אביב הוא לוודא שהמבנה ראוי ובטוח למגורים. למרות הרבה פעמים רטיבות ונזילות יגרמו עקב רשלנותם של הדיירים או כתוצאה מצנרת גרועה, בכל מרה, מנהלי הנכסים הם אלו שיצטרכו לתת מענה ולהתמודד עם נזקי המים השונים. מידה ויש במבנה נזקי מים חשוב לטפל בהם מהר ולהזמין את אנשי המקצוע המתאימים לאיתור הגורמים לבעיה ומתן פתרונות בהתאם. חברת ניהול ואחזקת בתים בת"א שמקפידה על מקצועיות תדאג לבצע עבודות תחזוקה מונעת כדי למנוע מקרי חירום כאלו ואחרים.

נזקקי מים כתוצאה מהצפות

לעיתים העלילה תסתבך והמקור לנזקי המים יהיה טבעי כמו הצפה למשל. במקרה הזה האשמה לא מוטלת על הדיירים וגם לא על חברת הניהול, יכולה להיות בעיה בניקוז שלא טופלה, במערכת הביוב העירונית או שכמות המשקעים פשוט הייתה גדולה מדי. במקרה הזה יש לקרוא לחברה שיכולה לתת מענה לנזקי מים לאחר הצפה. בין אם להוצאת המים מהמבנה ובין אם עבור ניקיון לאחר מכן. כדאי גם לבדוק את פוליסת הביטוח במקרים כאלו, כדי לדעת מה היא מכסה.

החשיבות של טיפול מידי ותחזוקה שוטפת

מומלץ לטפל בנזקי מים במהירות האפשרית על מנת למנוע נזקים נוספים, ובמקרה שרוצים להפעיל את הביטוח כדי שיכסה את ההוצאות, יהיה עליכם לתעד את כל הנזקים שנגרמו. קחו בחשבון שלעיתים נזקי מים יכולים להתקיים חודשים מבלי שיבחינו בהם ועד שהם יתחילו לזרוע הרס. מה גם שישנם מקרים שבהם הדיירים יזהו שישנם נזקים אך לא ימהרו לדווח על כך לחברת הניהול. לכן חברת ניהול ואחזקת בתים בת"א צריכה לבנות תכנית עבודה מסודרת הכוללת פעולות תחזוקה שוטפת ובדיקות של פנים וחוץ הנכס כך ניתן להבחין בכל בעיה כמה שיותר מוקדם ולמנוע נזקי מים נוספים, או גדולים יותר, בעתיד.

המאמר נכתב ע"י חברת פרופרטי 365 – ניהול ואחזקת מבנים/נכסים בתל אביב


0 תגובות